O nasCzy 30 lat doświadczenia to dużo czy mało? Dla nas jest to wystarczająco długo by się poznać na tym co robimy czyli na butach. Historia naszej manufaktury sięga 1982 roku. Wówczas zaczęły powstawać pierwsze „buty”. Ujęcie tego w nawias ma jak najbardziej uzasadnienie, ponieważ według dzisiejszych standardów nie nazwalibyśmy tego obuwiem. Z czasem rozwijaliśmy się, zdobywaliśmy doświadczenie, uczyliśmy się od lepszych.


W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku otworzyły się granice i mogliśmy dopiero zobaczyć jak wygląda „prawdziwy” świat, oczywiście dotyczyło to również obuwia. Wówczas uświadomiliśmy sobie jak wiele nas jeszcze dzieli od poziomu mistrzów tego fachu, zarówno w kwestii jakości jak i designu. Mieliśmy dwa wyjścia: albo się poddać i zmienić branżę lub chwycić przysłowiowego byka za rogi i nadganiać stracony czas. Nigdy nie było łatwo, wiele razy ogarniało nas zwątpienie, nie zawsze spotykaliśmy na naszej drodze uczciwych ludzi ale za to zawsze w końcu przychodziły chwile dumy i zadowolenia. Bo tak naprawdę przez ten czas buty stały się naszym życiem. Nie potrafimy sobie wyobrazić nas w innej branży, innym zawodzie.


Nie jesteśmy fabryką ale też nie jesteśmy zakładem rzemieślniczym. Jesteśmy manufakturą i korzystamy z możliwości jakie nam daje nowoczesna technologia, która wyręcza człowieka w pracach uciążliwych i monotonnych. Jednocześnie nad powstaniem każdej pary obuwia czuwają cały czas cholewkarze i szewcy z tytułami mistrzowskimi. Cenimy polskich fachowców. Tak samo jak włoskie materiały, które wybieramy osobiście. Dzięki temu, mamy pewność, że produkt będzie najwyższej jakości. Nasza mała, rodzinna manufaktura mieści się od lat w Częstochowie i to właśnie tutaj produkujemy buty w krótkich seriach i na indywidualne zamówienia


Nasze buty nie są masowe i nie chcemy aby były. Tworzymy mocno zindywidualizowane kolekcje w krótkich seriach. Nie dążymy do tego, aby nasza firma była taśmą „wypluwającą” tysiące identycznych produktów. Prawdopodobnie czasami zbyt bardzo ponosi nas nasza fantazja i wyobraźnia ale czym byłaby praca, która nie przynosi przyjemności? „Rób, to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.” – te słowa przypisuje się chińskiemu filozofowi Konfucjuszowi. Skłamalibyśmy, że nam się to udało w 100 procentach, ponieważ ograniczają nas zwykłe przyziemne sprawy lecz dążymy do tego każdego dnia. Chcielibyśmy, aby każda para, która opuści naszą manufakturę i trafi do klientki była wyrazem całej naszej pasji, energii i fascynacji, które wkładamy w powstanie naszych butów.
maccioni to polska marka z ponad 30-letnią tradycją i włoskimi korzeniami. To połączenie najlepszego, nietuzinkowego włoskiego stylu z polską, wysoką jakością wykonania i wieloletnim doświadczeniem rzemieślniczym. Powstała z miłości do Włoch, po których dużo podróżowaliśmy, fascynacji modą i kobiecym pięknem. Damskie obuwie to nasza pasja.


Wiedzę o tworzeniu butów przekazujemy sobie od pokoleń, z ogromnym zamiłowaniem do włoskiego smaku. Wiemy, że każdy but wymaga niezwykle indywidualnego traktowania i dlatego też każdy z etapów ich tworzenia jest nadzorowany przez doświadczonych mistrzów szewskich i cholewkarskich, co gwarantuje wyjątkową precyzję wykonania i dbałość o detale. Cenimy polskich fachowców. Tak samo jak włoskie materiały, które wybieramy osobiście. Dzięki temu, mamy pewność, że produkt będzie najwyższej jakości. Nasza mała, rodzinna manufaktura mieści się od lat w Częstochowie i to właśnie tutaj ręcznie produkujemy buty dla pań, w krótkich seriach i na indywidualne zamówienia.

Każdego dnia, pamiętając o naszym motto, iż „Buty piękne nosi się przez chwilę, buty wygodne - cały czas”, tworzymy solidnie wykonane, piękne i wygodne buty dla kobiet. Trzonem naszej każdej kolekcji jest eleganckie obuwie i w dużej mierze ponadczasowe, lecz nie stronimy od odważnych fasonów i zaskakujących połączeń kolorystycznych. Stale poszerzamy nasze kolekcje, by znalazły się wśród nich także sandały, sneakersy, półbuty, lordsy czy buty peep toe. Pragniemy spełniać zachcianki wielu kobiet, dlatego oferujemy bogaty wybór wzorów, kolorów oraz rozmiarów, jednocześnie starając się, aby nasze modele nie utraciły nic ze swojej oryginalności i smaku, które zawsze miały.

Zespół maccioni.pl