Klasyka alternatywna – styl punk

Buty skórzane z fakturą, które ożywią każdą stylizację
19 stycznia 2021

Punkowa stylizacja to doskonały sposób na wyrażenie własnego ja dla osób cechujących się buntowniczą naturą. Dzisiejszy styl punk nie jest już tak agresywny jak jeszcze 15 lat temu. Obecnie zgrabnie przeplata się z innymi stylami i pomaga tworzyć wizerunek nowoczesnej i niezależnej kobiety. Sprawdź jak to wykorzystać.

 

Punkt kiedyś i teraz

Kiedy mowa o stylu punk wiele osób ma przed oczami irokeza na głowie, czarne spodnie rurki i kaskady srebrnych łańcuchów. Rzeczywiście jeszcze dwie dekady temu ten styl określony był przez dość sztywne ramy, które stanowiły manifestację niezależności, a przede wszystkim buntu wyrażanego przez ubranie, muzykę i podejście do świata. Styl punk należał do młodzieży i widoczny był na ulicach, podwórkach i parkach, ale nigdy w biurach. Było w nim coś niepokojącego, a wręcz niegrzecznego.

                         

Dziś trudno już spotkać „prawdziwego punka”, ale elementy stylu punk można dostrzec we współczesnej modzie, nie ważne gdzie skierować wzrok. Czerpią z niego znani projektanci, widać go na pokazach największych domów mody, a co najważniejsze spotykany jest na ulicach i wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje sztywny dress code. Nie jest już tak agresywny, a jednak pozostał symbolem niezależności. Ostatnimi czasy na nowo zyskał wielką popularność, co (nieprzypadkowo) zbiegło się ze światową premierą gry Cyberpunk 2077. Nie dziwi więc fakt, że w mniejszym lub większym stopniu inspiruje coraz więcej kobiet.

Styl punk – jak nosić?

W styl punk wpisują się wszelkie ubrania ze skóry i poprzecieranego jeansu. Kraciaste koszule i t-shirty z nadrukami sprawdzą się doskonale, a kurtka ramoneska to strzał w dziesiątkę. Buty w stylu punk powinny być czarne i skórzane. Jeśli typowe glany nie są w twoim stylu, z powodzeniem możesz je zastąpić botkami. Zwróć uwagę, by wybrany model miał charakterystyczne dodatki i ozdoby, np. ćwieki lub klamry. Obcas może być płaski, ale bardzo ciekawy efekt osiągniesz kreując stylizacje punk’ową z butami na stabilnym obcasie – słupku. Jeśli chodzi o kolorystykę, niezmiennie najlepsza będzie czerń, ciemny granat i popiel.

                        

Jeśli zaś chodzi o miejsca, w którym można nosić styl punk – tu mała niespodzianka, bo sprawdzi się od niemal wszędzie. Oczywiście nie w swojej pierwotnej wersji, a w nowej, odświeżonej i współczesnej. Chcesz przemycić elementy stylu punk do biura? Czemu nie! Biała koszula i czarne, skórzane spodnie pozwolą zachować elegancję, a szpilki z nitami i torba z metalowymi elementami dodadzą kreacji buntowniczego charakteru. Możliwości jest znacznie więcej. Wystarczy popuścić wodze fantazji i czerpać ze stylu punkowej subkultury – pełną parą lub tylko w szczegółach.