Chcesz poznać człowieka – spójrz na jego buty

Modne buty w sezonie wiosenno-letnim 2019
21 marca 2019
Rzemieślnictwo w świecie obuwniczym
18 kwietnia 2019

Bez dwóch zdań przysłowie, że nie szata zdobi człowieka, jest prawdziwe. Jednak to dzięki ubiorowi bardzo często możemy poznać styl czy osobowość danej osoby. Szczególnie patrząc na jej buty. Czy wiesz, jak wiele mówi o nas obuwie, jakie wybieramy?

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co mówi o Tobie wybór obcasa lub zrezygnowanie z niego? Czasem będzie to naturalna decyzja, gdy wiemy, że w niektórych warunkach wprost niemożliwe byłoby funkcjonowanie w szpilkach, ale w innych sytuacjach często wewnętrznie coś nami kieruje i wybieramy takie, nie inne buty. Choćby wtedy, gdy mamy ochotę na wiosenną, zwiewną sukienkę, którą zestawiamy z trampkami – pozornie mało kobiecymi butami.

Obcasy wyrazem kobiecości

Przede wszystkim wysokie szpilki wskazują na Twoją pewność siebie oraz chęć wyróżnienie się w tłumie. Nie ma drugich tak eleganckich i kobiecych butów jak obcasy. Zdecydowanie lubisz czuć się seksownie, a także atrakcyjnie w  swoich oczach, ale też osób w Twoim otoczeniu? Dzięki temu, że szpilki wysmuklają nasze nogi, faktycznie czujemy się odważne, dowartościowane i po prostu piękne. Mówi się także, że panie, które decydują się wybrać obcasy do swoich codziennych stylizacji, bardzo często są niestałe w uczuciach.

  

Idealne buty dla romantyczki

Z kolei te kobiety, które stawiają na balerinki czy na niski obcas, pokazują się najczęściej jako osoby doskonale zorganizowane, uporządkowane, skromne lub nawet nieśmiałe. Niektórzy twierdzą także, że są to panie o praktycznym podejściu do życia, niekiedy zabiegane. Jeśli jesteś romantyczką i chodzisz z głową w chmurach, to sprawdź jakie buty przeważają w Twojej szafie lub szafie Twojej przyjaciółki? Może dowiesz się czegoś więcej na temat swoich najbliższych!

  

Oryginalnie czy może klasycznie?

Oprócz rodzaju butów – czy to eleganckich, czy sportowych – charakter oraz osobowość ich posiadaczki zdradza ich ogólny wygląd zewnętrzny. Zwróć uwagę na jakie rozwiązania stawiasz w przypadku klasyki – wybierasz  białe, czarne, a może brązowe buty? Jesteś minimalistką, kobietą pewną swojej wartości, która nie zawsze jest duszą towarzystwa. W sytuacji, gdy stawiasz na oryginalność, kupujesz buty kolorowe, wzorzyste, w ciekawych kształtach to musisz mieć w sobie coś z rozrywkowego wulkanu energii, odważnej dziewczyny, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i nigdy nie nudzi innych swoją osobą!

Sportowe czy eleganckie?

Uwielbiasz nosić trampki niezależnie od tego, ile masz lat? To przypadłość wielu kobiet i nie ma się czego wstydzić! Mówi się, że takie osoby są bardzo ambitne, mają własne zdanie oraz są niekiedy nieustępliwe. Stawiasz sobie jasne cele i do nich sukcesywnie dążysz? Nie ma zatem nic złego w wybieraniu sportowych butów. Choć złośliwi twierdzą, że zwolenniczki trampek są kobietami raczej nieśmiałymi, które wstydzą się kobiecości, seksapilu, a najchętniej nie wychodziłyby z domu. Z drugiej  strony uwielbiają one podróżować i odkrywać świat. My się z tym nie zgadzamy – wysokiej jakości buty sportowe trzeba pokazywać światu!

Chyba wszyscy wiedzą, że nie każde obuwie bez obcasa, które na pierwszy rzut oka wygląda na sportowe, musi być faktycznie zarezerwowane dla chłopczyc. Wielką sympatią ciągle cieszą się eleganckie mokasyny – równie wygodnie, a bardzo kobiece. Kto wybiera takie buty? Najczęściej panie skrupulatne, także ambitne, świadome swoich życiowych celów i to do nich nieustannie dążą.