Sposoby na wygodne szpilki

Damskie buty na wiosnę 2018
9 kwietnia 2018
Z jakich elementów składa się but?
7 maja 2018

Która z Pań nie marzy o wygodnych szpilkach, w których mogłaby bez bólu i otarć chodzić przez cały dzień lub przetańczyć całą noc? Te zmysłowe, dodające pewności siebie, wyszczuplające sylwetkę i wysmuklające łydki obuwie uwielbiane jest przez kobiety, jednak dla wielu z nich kojarzy się z bólem i dyskomfortem podczas noszenia.

Wcale nie musi tak być! Sprawdź, w jaki sposób znaleźć komfortowe szpilki oraz czym kierować się przy ich wyborze. Poznaj triki, dzięki którym chodzenie w nich będzie jeszcze wygodniejsze!

Wybieraj szpilki dobrej jakości

Zarówno rodzaj szpilek, jak i to, z jakiego materiału zostały wykonane, ma niezwykle istotne znaczenie dla wygody ich użytkowania. Najlepiej wybierać modele zrobione ze skóry naturalnej – materiału, który po pewnym czasie doskonale dopasowuje się do stopy oraz staje się miękki. Zatem, jeśli chcesz, by chodzenie w szpilkach było czystą przyjemnością, zainwestuj w droższy model, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Tanie obuwie zwykle robione jest ze sztucznych, niewygodnych, niepozwalających skórze oddychać tworzyw, a chodzenie w nich może powodować dyskomfort, ból i pieczenie stóp.

Drugim ważnym aspektem, którym należy kierować się przy wyborze szpilek, jest ich fason. Jeśli nie chodzisz w tego typu pantoflach na co dzień, nie jesteś do nich przyzwyczajona. Postaw na modele na grubym, stabilnym obcasie bądź niskiej szpilce. Doskonałym wyborem są także szpilki na platformie, które mimo tego, że są wyższe, to za sprawą platformy różnica wysokości pomiędzy śródstopiem a piętą jest mniejsza.

    

Zadbaj o odpowiednie przymiarki szpilek

Najlepszą porą na zakup nowej pary szpilek jest poranek, kiedy stopy nie są jeszcze zmęczone. Po całym dniu, wieczorem, gdy stopy są opuchnięte, mogłabyś kupić obuwie w niewłaściwym dla siebie rozmiarze. Przy wyborze butów na obcasie warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Po pierwsze nie skupiaj się na jednym modelu, sprawdź wiele różnych fasonów szpilek po to, by wybrać te najwygodniejsze i najlepsze dla siebie. To niezwykle ważne, bowiem kupno za małych lub za wąskich pantofelków może doprowadzić do deformacji stóp. Po zakupie warto włożyć je na stopy jeszcze w domu i trochę w nich pochodzić – wolniej, szybciej, możesz również spróbować pobiec czy podskoczyć, by sprawdzić, czy sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Przy zakupie takiego obuwia bardzo ważna jest amortyzacja strefy śródstopia, czyli miejsca gdzie kończą się palce. Dobrej jakości obuwie ma umieszczoną pod wyściółką miękką wkładkę amortyzującą od pięty aż do śródstopia. Zwykle stosuje się miękkie i wytrzymałe gąbki lateksowe lub innego rodzaju alternatywne rozwiązanie (aerożele, wyściółki żelowe, tworzywa antishock), choć one są częściej stosowane w obuwiu sportowym.

    

Sztuka chodzenia w szpilkach

Jeśli dokonałaś już wyboru i kupiłaś wymarzony fason szpilek, ale nie bardzo wiesz, jak w nich chodzić, poćwicz najpierw w warunkach domowych. Wówczas nauczysz się prawidłowego chodzenia na obcasach, a przy okazji rozciągniesz obuwie, dzięki czemu stanie się ono wygodniejsze i lepiej dopasowane do Twoich stóp. Pamiętaj, by chodząc w szpilkach, nie garbić się oraz nie pochylać ani do przodu, ani do tyłu. Staraj się utrzymywać wyprostowaną pozycję ciała, ściągnij łopatki oraz napnij mięśnie brzucha, a podczas chodzenia stawiaj długie i pewne kroki.

    

Te triki sprawiają, że chodzenie w szpilkach to pestka

Masz już idealne szpilki oraz umiesz w nich chodzić, zatem przyszła pora, by zdradzić Ci parę trików, dzięki którym noszenie ich przez cały dzień bądź przetańczenie w nich całej nocy, nie będzie stanowiło dla Ciebie i Twoich stóp żadnego problemu. Jeden z nich polega na sklejeniu ze sobą (najlepiej przy użyciu plastra medycznego) trzeciego i czwartego palca u każdej stopy. Czemu ma to służyć? Dzięki temu mięśnie będą bardziej napięte, a chodzenie nawet w bardzo wysokich szpilkach nie będzie dla Ciebie trudne. Sklejenie w ten sposób palców zapobiegnie też ich ewentualnym otarciom.

Świetnym rozwiązaniem podnoszącym komfort użytkowania szpilek są także zapiętki oraz specjalne wkładki żelowe – najlepiej takie, które są grubsze na śródstopiu, bowiem to właśnie na tę część stopy pada największy nacisk podczas chodzenia w butach na obcasie, co może powodować ból i zgrubiałą w tym miejscu skórę.

Jeśli zaś chcesz rozciągnąć obuwie, najlepiej wykorzystaj do tego prawidła, które zakupisz w sklepie obuwniczym. Możesz również spróbować rozchodzić buty w domu. Załóż na stopy grube skarpetki, a następnie szpilki i noś je w ten sposób przez kilka godzin.

    

Znajdź swój wymarzony model szpilek na stronie sklepu maccioni.pl, i ciesz się na co dzień noszeniem wygodnego, a zarazem szykownego i eleganckiego obuwia wykonanego z najwyższej jakości materiałów.